Filtry Przemysłowe Polska

Worki filtracyjne

Worki filtracyjne są prostym, łatwym w użyciu i wysoce ekonomicznym rozwiązaniem do wielu zastosowań filtracyjnych. Spółka Filtry Przemysłowe Polska  oferuje szeroką gamę worków filtracyjnych, które bardzo dobrze się sprawdzają zarówno przy filtracji końcowej i polerującej, gdy stężenie zanieczyszczeń jest niewielkie, a także w filtracji cieczy o podwyższonym stężeniu cząsteczek stałych. Usuwanie zanieczyszczeń na worku filtracyjnym jest polecanym sposobem filtracji w przypadku częstej zmiany filtrowanej cieczy. Standardowe worki filtracyjne oferowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska są w rozmiarach, które dostosowane są do wielkości koszy podtrzymujących do obudów oferowanych przez Spółkę, jak również do większości obudów innych producentów. Zapraszamy do współpracy. Dane kontaktowe poniżej.

Worki filtracyjne - rodzaje

Włókninowe worki filtracyjne wykorzystywane są głównie jako filtry wgłębne. Standardowe produkty włókninowe Global wykonane są z poliestru lub polipropylenu w szerokim zakresie selektywności od 0,5 do 200 mikronów.

Worki filtracyjne tkane z nici jednorodnej (z jednej nici) są filtrami powierzchniowymi. Działają na zasadzie bardzo dokładnego sita.

Absorbcyjne worki filtracyjne Global typu SPAR zostały specjalnie zaprojektowane w celu jak najlepszej absorbcji składników cieczy.

Worki wielowarstwowe są niezwykle użyteczne przy usuwaniu cząsteczek, które trudno się filtruje. Użycie wielu warstw przedłuża żywotność filtra.

Plisowane worki filtracyjne Global charakteryzują się zwiększoną powierzchnią filtracyjną oraz większą pojemnością zatrzymywania zanieczyszczeń w porównaniu z workami standardowymi.

Worki filtracyjne Global typu HPM, oferowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska, są workami wysokowydajnymi, które posiadają unikalny, stopniowany system warstw przegrody filtracyjnej.

Wysokoprzepływowe plisowane wkłady filtracyjne serii HFB zapewniają szczelność w większości standardowych zbiorników filtrów workowych.