Filtry Przemysłowe Polska

Seperator mgły olejowej

Separator mgły olejowej to urządzenie oczyszczające powietrze z drobinek oleju, wytworzonych podczas procesów związanych z obróbką metalu. Jest bardzo potrzebny w warsztatach zajmujących się obróbką skrawaniem. Mgła olejowa jest zawiesiną składającą się z pyłu wodnego i olejowego. Może dodatkowo zawierać dodatkowo różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak kurz, cząstki metali itp.. Wdychanie mgły olejowej stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników.

Każdy separator mgły olejowej wyposażony jest w zestaw filtrów, usuwających olej i inne zanieczyszczenia z powietrza. Powietrze, trafiające do separatora stopniowo na kolejnych etapach filtracji uwalnia się z zawieszonego w nim pyłu, zanieczyszczeń stałych i zawiesin. Istnieje również możliwość odzyskania oleju zaabsorbowanego z powietrza i ponownego użycia go w procesie.

Separatory mgły olejowej różnią się między sobą rodzajem zastosowanym filtrów. Mogą być wyposażone w filtry kieszeniowe, patronowe, koalescencyjne, absorpcyjne oraz filtry HEPA. Prawidłowy dobór odpowiedniego zestawu filtrów jest podstawą dla sprawnego działania separatora w danych warunkach produkcyjnych warsztatu. 

Separatory usuwające zawiesinę olejową z powietrza różnią się między sobą wielkością, a co za tym idzie, także wydajnością. Dobór urządzenia powinien uwzględnić indywidualne zapotrzebowanie danej maszyny lub zestawu maszyn. Poprawny dobór to klucz do efektywnego procesu separacji.

Separator mgły olejowej oferowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska to urządzenia pozwalające na skuteczne pozbycie się mgły olejowej z warsztatu. Pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego urządzenia, które pozwoli ograniczyć ryzyko związane z obróbką metalu i zapewnić wymagany komfort procesu obróbczego.