Filtry Przemysłowe Polska

Filtry Knecht

filtry mahle

W ramach dywersyfikacji swoich działań, firma Mahle, już kilkadziesiąt lat temu podjęła decyzję o rozwoju działu filtracji. Na początku tego procesu miała w swoim portfolio filtry Knecht. Firma Knecht została założona w roku 1899 i jest  pierwszą europejską firmą która użyła do produkcji filtrów celulozy. Dziś jest to powszechnie stosowane rozwiązanie i bardzo popularny produkt.

Zakup akcji firmy Knecht przez Mahle rozpoczął się w latach 1972-77 i poszerzył portfolio produkcyjne Mahle o filtry do powierza, olejów samochodowych i paliw. Filtry Knecht stały się częścią portfolio Mahle w 1990 roku, kiedy nastąpiło ostateczne połączenie firm. 

Obecnie najczęściej spotykanym w zastosowaniach przemysłowych filtrem jest automatyczny filtr Knecht, którego najstarsze egzemplarze pochodzą jeszcze z lat 70-tych XX wieku. Jest to urządzenie które samo się czyści, tzw. filtr samoczyszczący. Używany między innymi do filtracji miscelli (powstaje przy produkcji oleju jadalnego), lub do filtracji olejów hydraulicznych, bądź przy filtracji składników pianek poliuretanowych. Można go spotkać także przy wielu innych zastosowaniach. Filtry Knecht produkowano w wersji filtrów automatycznych:  skrobakowych, ssawnych i mieszanych.

W roku 1990 podjęto decyzję o zmianie nazwy- filtr Knecht otrzymał nazwę: filtry Mahle. Jednak na rynku, wśród użytkowników filtrów nazwa filtr Knecht nadal jest spotykana.