Filtry Przemysłowe Polska

Odpylanie w przemyśle motoryzacyjnym

Większość z nas używa samochodów, często wyposażonych w felgi aluminiowe. Nie wszyscy jako użytkownicy wiemy jednak jak się je produkuje.

Producentom felg aluminiowych dostarczamy rozwiązania naszej firmy w zakresie wkładów filtracyjnych stosowanych w liniach lakierowania proszkowego, wykorzystywanego do nakładania kolejnych warstw podkładu i lakierów. Ponieważ jest to proces gdzie powstaje zapylenie, konieczne jest stosowanie filtrów powietrza ograniczających zanieczyszczenie środowiska oraz pozwalających na tak wartościowych materiałów jak lakiery proszkowe. Zazwyczaj jednostki filtracyjne są układami wielostopniowymi. Wkłady filtracyjne montowane do jednostek odpylających mogą być różnego typu: cylindryczne, stożkowe czy lub panelowe. Jakość tych elementów filtracyjnych odgrywa istotną rolę w ograniczeniu emisji pyłów, jak też skutecznego ich odczyszczania, co wydłuża czas użytkowania elementu filtracyjnego, zmniejsza koszty eksploatacyjne jednostki odpylającej oraz zapewnia zachowanie właściwych parametrów technicznych jednostki odpylającej.

W ofercie naszej firmy znajdują się wkłady filtracyjne wykonane z różnych materiałów, również przewodzących ładunek elektryczny, jeśli takich wymaga miejsce instalacji. Oferowane wkłady zapewniają bardzo dokładne i skuteczne zatrzymanie pyłów i wydajną pracę instalacji. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać i zaproponować Państwu zarówno wkłady oryginalne, jak też odpowiedniej jakości wkłady zamienne. W naszej ofercie znajdują się również różne dodatkowe akcesoria instalowane w takich układach, jak np. systemy automatycznego odczyszczania wkładów. Proponowane rozwiązania prowadzą do podniesienia sprawności działania układu odpylającego, optymalizacji i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Zapraszamy do współpracy, gotowi jesteśmy do pomocy, udzielenia fachowych porad i konsultacji.

Proponujemy również filtry oraz wkłady filtracyjne do centrów obróbczych. Filtracja odgrywa tam istotną rolę w układach hydraulicznych i zapewnia czystość stosowanego chłodziwa./filtry-do-powietrza/plisowane-wklady-odpylajace-do-powietrza

W ofercie dedykowanej dla układów odpylających użytkowanych w trudnych warunkach, Spółka Filtry Przemysłowe Polska proponuje plisowane wkłady filtrujące o kształcie stożkowym, przeznaczone  do usuwania nawet najdrobniejszych cząstek stałych z gazów. Kształt stożkowy ułatwia oczyszczanie  wkładu.

Filtry kieszeniowe oferowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska, służą do oczyszczania powietrza wewnątrz budynku.