Filtry Przemysłowe Polska

Filtry koszowe

W szerokiej ofercie Spółki Filtry Przemysłowe Polska p znajdziecie Państwo również filtry koszowe, mające zastosowanie w wielu branżach przemysłowych: od przemysłu maszynowego i chemicznego do energetyki. Oferujemy filtry pojedyncze i podwójne (duplex) z ręcznym czyszczeniem, o selektywności kosza filtracyjnego od 25 mikronów do 5000 mikronów i rozmiarach przyłączy od G ½’’ do DN 500. Niektóre modele mogą być przystosowane do pracy przy wysokich ciśnieniach. Do filtracji wód powierzchniowych/zasilających, obiegowych, cieczy z układów chłodzenia, proponujemy filtry koszowe z automatycznym płukaniem wstecznym zanieczyszczeń. Konstrukcja filtra pozwala na jego automatyczne czyszczenie, bez przerywania filtracji i niezakłócone utrzymanie strumienia filtrowanej cieczy. Dokładność filtracji na filtrach koszowych mieści się w granicach od 25 mikronów do 100 mikronów, a wielkość przyłączy w zakresie od DN 32 do DN 500. Do filtracji emulsji chłodzących, olejów i cieczy o dużej lepkości polecamy filtry automatyczne AF, gdzie czyszczenie dokonywane jest nożem skrobakowym lub płukaniem wstecznym. Niektóre modele mogą pracować w temperaturze nawet do 200 stopni C.

Filtry koszowe - rodzaje

Trwałe, wysokiej jakości filtry z tworzywa sztucznego do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych.

Filtry Tagline to wysokiej jakości filtry wykonane w całości z tworzywa sztucznego

Trwałe, wysokiej jakości filtry stalowe   służą do wielu zastosowań przemysłowych.

Filtry koszowe Simplex serii SOX, do filtracji oleju smarnego, paliwa i wody.

Oferowany przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska filtr pojedynczy SX jest używany głównie do filtracji wstępnej i zgrubnej.

Konfiguracja podwójna serii DOX umożliwia ciągłą pracę, unikając konieczności wyłączania systemu w celu wymiany elementu filtrującego lub serwisowania filtra.

Podwójny filtr serii DX ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Nadaje się zarówno do mediów płynnych, jak i gazowych w przemyśle naftowo-gazowym, petrochemicznym.