Filtry Przemysłowe Polska

Filtracja Mazutu

Filtry mazutu

Mazut to ciężki olej opałowy, który powstaje w efekcie przerobu ropy naftowej. Jest szeroko stosowany w przemyśle energetycznym do rozruchu kotłów parowych i pieców przemysłowych, a także jako paliwo do statków. W przemyśle energetycznym mazut używa się przede wszystkim do rozruchu kotła i wspomagania pracy na bardzo niskich obciążeniach (poniżej tzw. minimum technicznego pracy kotła). W mazucie mogą wystąpić zanieczyszczenia, które powodują zatykanie dysz palników, utrudniając ich pracę. Zanieczyszczenia zalegając w kotle obniżają jego sprawność oraz emitują szkodliwy dym do otoczenia. Jako rozwiązanie Spółka Filtry Przemysłowe Polska proponuje filtry koszowe oraz filtry samoczyszczące, które doskonale eliminują potencjalne zagrożenie.  W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Filtry automatyczne samoczyszczące >>

Filtry koszowe Simplex serii SOX, oferowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska, do filtracji oleju smarnego, paliwa i wody.

Podwójny filtr serii DX ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Nadaje się zarówno do mediów płynnych, jak i gazowych w przemyśle naftowo-gazowym, petrochemicznym.