Filtry Przemysłowe Polska

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

tworzywa sztuczne

Nasza cywilizacja opiera się aktualnie na wszechstronnym wykorzystaniu różnorodnych tworzyw sztucznych. Znajdziemy je praktycznie wszędzie, a ich produkcja z każdym rokiem się zwiększa. Ich powszechne wykorzystywanie wiąże się również z potrzebą ich przetwarzania po zużyciu, recyklingiem oraz utylizacją.

Jedną z metod przetwarzania zużytych tworzyw takich jak polipropylen i poliester jest termiczna przemiana w olej opałowy. W odpowiednio skonstruowanej instalacji dochodzi do skrócenia łańcuchów węglowodorowych i przetworzenie ich w bardzo czysty olej napędowy lub opałowy.

Spółka Filtry Przemysłowe Polska opracowała koncepcję, dobrała, a następnie dostarczyła filtr pracujący bezpośrednio podczas termokrakingu. Filtr dostosowany jest do ekstremalnych warunków tego procesu. Dostarczony przez nas filtr charakteryzuje się dopuszczalną temperaturą roboczą wynoszącą 450 stopni Celsjusza oraz selektywnością 100 mikrometrów. Wyposażony jest w płaszcz grzewczy, przeznaczony do wstępnego podgrzewania i umożliwiający utrzymanie stałej temperatury. Zastosowane, doskonałej jakości materiały pozwoliły na bezproblemową eksploatację, a przemyślana konstrukcja ułatwia okresowe czynności serwisowe.
Spółka Filtry Przemysłowe Polska posiada w ofercie filtry do oczyszczania gotowych benzyn, olejów napędowych i opałowych. Jesteśmy gotowi dostarczyć obudowy filtracyjne oraz wkłady pozwalające uzyskać paliwa o wymaganej przez odbiorcę czystości.