Filtry Przemysłowe Polska

Filtracja FAME czyli estrów metylowych kwasów tłuszczowych

Estry metylowe kwasów tłuszczowych powstają w chemicznym procesie transestryfikacji, w którym olej roślinny reaguje z alkoholem metylowym przy udziale katalizatora alkaicznego. Spółka Filtry Przemysłowe Polska współpracuje z firmami, które produkują olej rzepakowy, mamy doświadczenie przy filtracji estrów metylowych kwasów tłuszczowych. Wynika to z faktu, że olej rzepakowy który jest często produktem wyjściowym przy produkcji FAME, jest wcześniej filtrowany na dobrze nam znanych i oferowanych przez nas od dwóch dekad filtrach płytowych typu Vesis. W procesie technologicznym przetwarzania rzepaku na biopaliwo rozróżnia się kilka etapów produkcyjnych, a jednym z nich jest filtracja końcowa. Podczas tzw. filtracji policyjnej estrów metylowych kwasów tłuszczowych, doskonale sprawdzają się filtry workowe oraz filtry świecowe.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Filtry workowe są efektywne i tanie, także w eksploatacji. Szeroka gama oferowanych worków filtracyjnych pozwala na filtrację już od 0,5 mikrona. Filtry workowe najczęściej stosowane są jako prefiltry, bądź do filtracji zgrubnej. Przemyślana i prosta konstrukcja doskonale uszczelnia worek i ułatwia obsługę.

Szeroka paleta obudów filtracyjnych, o różnej wielkości – od małych, na jedną świecę filtracyjną o długości 10”, po obudowy na kilkaset świec filtracyjnych o długości do 40”.