Filtry Przemysłowe Polska

Odpylanie w przemyśle spożywczym - herbata

Herbata jest powszechnym i obecnie niemal wszędzie dostępnym produktem, szczególnie w saszetkach, w tzw. wersji „ekspresowej”. Niektóre dane sugerują, że obecnie stanowi to około 80-90% zapotrzebowania na ten tak powszechnie lubiany napar.

Zawartość saszetek to często zmieszane herbaty z różnych stron świata. Dodawane są również dodatki smakowe, ziołowe, owocowe. Przygotowanie takiego produktu, w odróżnienia od herbaty w postaci „łamanych liści”, wymaga drobnego ich zmielenia. W związku z tym w procesie przygotowania składników oraz w dalszych etapach produkcji, powstaje zapylenie. Aby je wyeliminować potrzebne jest zastosowanie układów odpylających. Zabezpieczają otoczenie, a co za tym idzie również pracowników, przed pyłem. Nie bez znaczenia jest też możliwe wystąpienie stref wybuchowych, wywołanych stężeniem pyłu zgromadzonego w otoczeniu. Niejednokrotnie stosowanie wkładów z odpowiednich materiałów pozwala również odzyskać zgromadzony na nich osad jako produkt. Jednostki odpylające zwykle są wyposażone we wkłady filtracyjne. Można spotkać na rynku rożnego typu wkłady:  cylindryczne, stożkowe lub panelowe czy kasetowe. W ofercie naszej firmy znajdują się wszystkie typy. Oferujemy wkłady filtracyjne wykonane  z różnych materiałów, (również przewodzących impuls elektryczny, niezbędne, jeśli miejsce instalacji wymaga odprowadzenia ładunku elektrycznego), zapewniających bardzo dokładne i skuteczne zatrzymanie pyłów i wydajną pracę instalacji.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać i zaproponować Państwu systemy odczyszczania, wkłady oryginalne, jak też odpowiedniej jakości wkłady zamienne.

Zapraszamy do współpracy.

Filtry powietrza używane w przemyśle spożywczym:

W ofercie dedykowanej dla układów odpylających, użytkowanych w trudnych warunkach proponuje my plisowane wkłady filtrujące o kształcie stożkowym, przeznaczone  do usuwania nawet najdrobniejszych cząstek stałych z gazów. Kształt stożkowy ułatwia oczyszczanie  wkładu.

Filtry kieszeniowe służą do oczyszczania powietrza wewnątrz budynku.

Filtry kasetowe poprawiają jakość powietrza i zapewniają czystą i bezpieczną pracę.

W ofercie dedykowanej dla układów odpylających proponujemy  cylindryczne plisowane  wkłady filtrujące. Dostępne w wielu wersjach materiałowych, również z membraną teflonową.