Filtry Przemysłowe Polska

Filtracja Piwa

Firma Filtry Przemysłowe Polska oferuje szeroki asortyment urządzeń filtracyjnych, który obejmuje cały obszar separacji układu ciecz-ciało stałe. Wykorzystując fachowość i długoletnie doświadczenie kadry technicznej skutecznie rozwiązujemy problemy filtracji. Do filtracji piwa proponujemy filtry świecowe – do filtracji końcowej piwa („Trap filtry”) oraz jako filtry zabezpieczające („filtry security”) po stacji membranowej.

Zagadnienie filtracji końcowej piwa po filtrach PVPP, tzw. „Trap filtrów” może być realizowane w efektywny sposób dwoma metodami: przy zastosowaniu zwijanych wkładów filtracyjnych, bądź wkładów filtracyjnych ze spiekanego polipropylenu. Dobór sposobu filtracji zależy od warunków procesowych, wymagań jakościowych i ekonomiki.

Mając na uwadze wysokie wymagania jakościowe stawiane przez browary, jak również wymagania związane z obniżeniem kosztów filtracji, proponujemy świece filtracyjne Global Filtration.

Od wielu lat na polskim rynku proponujemy wkłady ze spiekanego propylenu, które z powodzeniem stosowane są w filtrach PVPP. Charakteryzują się całkowitym brakiem migracji włókien i dużą pojemnością zanieczyszczeń. W przypadku tego typu wkładów możliwe jest zastosowanie wkładów o selektywnościach absolutnych. System uszczelnienia kod 7 zakończeń bagnetowych z o-ringami gwarantuje całkowitą szczelność układu. W przypadku stosowania obudów wymagających innego typu zakończeń, dobieramy odpowiednie zakończenie, bądź pomoc przy przeróbce istniejących mocowań.

Technologia zwijanych wkładów świecowych oparta jest na tradycyjnym rozwiązaniu stosowanym w browarnictwie tj. świecy zwijanej na rdzeniu ze stali szlachetnej. Zaletą zastosowania rdzenia stalowego jest odporność na wysoką temperaturę (do 135 stopni Celsjusza), co w przypadku stosowania procedury CIP jest istotne. Proponowane świece mogą mieć zakończenie kod 3 lub 7.

Firma Filtry Przemysłowe Polska oferuje pełen zakres odmywalnych harmonijkowych wkładów filtracyjnych, które są wykorzystywane jako filtry zabezpieczające („filtry security”) po stacji membranowej. Wkłady charakteryzują się długim „czasem życia”. Bardzo użyteczną cechą tych wkładów jest fakt, że odmywanie wkładów można przeprowadzać bezpośrednio w obudowie, bez otwierania filtra.

Wkłady filtracyjne Global Filtration przeszły pozytywnie testy w polskich browarach. Są stosowane również w browarach w innych krajach europejskich, miedzy innymi w browarach Pilzner i Heineken,  np. w browarze Starobrno, Hostan Znojmo, Radegest Nošovice z grupy Pilsner oraz Rebel Havličkŏv Brod z grupy Pisner Urquell oraz Krušovice i Drinks union browary z grupy Heineken.

Szeroka paleta obudów filtracyjnych, o różnej wielkości – od małych, na jedną świecę filtracyjną o długości 10”, po obudowy na kilkaset świec filtracyjnych o długości do 40”.

Zapewniamy pełen zakres świecowych wkładów filtracyjnych: plisowane, tzw. harmonijkowe, zwijane, spiekane typu Melts Blown i Melts Spun (piankowe) i inne, w szerokiej gamie materiałów. Zakres selektywności od 0,2 mikrona do 200 mikronów.