Filtry Przemysłowe Polska

Filtry Cricket

Specjalnie zaprojektowany filtr do zastosowań w przemyśle chemicznym i spożywczym. Możliwość całkowicie automatycznego trybu pracy. Sprawność filtracji do 10 ppm cząstek stałych w cieczy. Filtry typu Cricket  posiadają elementy filtracyjne w kształcie rur zainstalowanych pionowo – jest to innowacyjne, opatentowane rozwiązanie. Zrzut placka, w tego typu filtrach, odbywa się poprzez, odwrotny do kierunku filtracji, przepływ gazu lub cieczy przez element filtracyjny. Tego typu filtry znajdują zastosowanie przy filtracji cieczy lepkich, o trudno odmywanych osadach, jak syropy cukrownicze i niektóre produkty chemiczne. Mogą również pracować jako zagęszczacze roztworów, czego przykładem może być filtracja przy produkcji masła kakaowego.

Rodzaje filtrów typu Cricket

Filtr zaprojektowany specjalnie do zastosowań w przemyśle chemicznym i spożywczym. Filtracja prowadzona jest na placku filtracyjnym i /lub z pomocą filtracyjną, lub bezpośrednio na tkaninie filtracyjnej.

Filtr Cricket (Cricketfilter®) został skonstruowany w taki sposób, aby połączyć zalety ciśnieniowych filtrów płytowych oraz filtrów świecowych. Świetnie sprawdza się przy trudnych do filtracji cieczach.