Filtry Przemysłowe Polska

Filtracja wody lodowej

filtracja wody lodowej

Woda lodowa jest powszechnie używanym w przemyśle medium. Jej jakość zależy od wielu czynników. Powszechnie spotykane problemy dotyczą nadmiernej obecności organizmów żywych, występowania zanieczyszczeń mechanicznych i nadmiernej ilości biocydów stosowanych do jej uzdatnienia.

Rozwiązania proponowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska pozwalają w skuteczny i dostępny poradzić sobie z tymi problemami. Dzięki oferowanym przez nas urządzeniom utrzymanie wysokiej jakości wody lodowej jest proste. Filtry automatyczne umożliwiają ograniczenie niezbędnego nakładu pracy do minimum. Filtry świecowe i workowe osiągają dokładność filtracji wynoszącą poniżej 0,1 mikrometra doskonale radząc sobie z usuwaniem wszelkich mikroorganizmów zanieczyszczających wodę. Proponowane przez nas systemy są przyjazne dla środowiska i całkowicie bezpieczne dla pracowników, przewyższając w ten sposób dotychczas stosowane rozwiązania chemiczne.

Spółka Filtry Przemysłowe Polska może dostarczyć układy filtracyjne o małych, średnich i dużych wydajnościach, dopasowane specjalnie do wymogów stawianych przez daną instalację.

Filtry workowe są efektywne i tanie, także w eksploatacji. Szeroka gama oferowanych worków filtracyjnych pozwala na filtrację już od 0,5 mikrona. Filtry workowe najczęściej stosowane są jako prefiltry, bądź do filtracji zgrubnej. Przemyślana i prosta konstrukcja doskonale uszczelnia worek i ułatwia obsługę.
Szeroki zakres rozmiarów, szeroka gama materiałów, selektywność od 0,5 mikrona do 1200 mikronów. Dostępne klejone lub szyte. Tanie i łatwe w użyciu rozwiązanie filtracyjne. Łatwo można zmienić wybraną selektywność filtracji, co pozwala na szerokie spektrum użycia i testowania najwłaściwszego rozwiązania.

Szeroka paleta obudów filtracyjnych, o różnej wielkości – od małych, na jedną świecę filtracyjną o długości 10”, po obudowy na kilkaset świec filtracyjnych o długości do 40”.

Zapewniamy pełen zakres świecowych wkładów filtracyjnych: plisowane, tzw. harmonijkowe, zwijane, spiekane typu Melts Blown i Melts Spun (piankowe) i inne, w szerokiej gamie materiałów. Zakres selektywności od 0,2 mikrona do 200 mikronów.