Filtry Przemysłowe Polska

Filtracja wód opadowych

filtracja wody opadowej

Wszyscy słyszeliśmy o pustynnieniu Polski i o programie małej retencji. Nowoczesne technologie pozwalają na użycie wód opadowych w procesach produkcyjnych. Oprócz niewątpliwej korzyści dla środowiska możemy zyskać źródło miękkiej, czystej wody o doskonałych parametrach, idealnej na przykład do instalacji chłodniczych. Firma Filtry Przemysłowe Polska proponuje kompleksowe rozwiązania pozwalające na oczyszczenie wody deszczowej z wszelkich zanieczyszczeń stałych, a także, co równie ważne, z flory mikrobiologicznej. Nasze rozwiązania pozwalają na znaczne zmniejszenie lub całkowitą rezygnację ze stosowania chemicznych środków uzdatniających wodę. Wchodzące do życia regulacje prawne związane z gospodarowaniem wodami opadowymi dodatkowo mocno uzasadniają ekonomicznie zastosowanie filtracji w celu użycia wody deszczowej do celów przemysłowych.

Filtry ręczne. Często stosowane jako prefiltracja, celem ochrony pomp. Szeroki zakres selektywności: 20-3500 mikronów. Kosz filtracyjny wykonany
z siatki, blachy perforowanej, elementów dyskowych, przegrody typu durawedge lub inne, z możliwością czyszczenia, nie wymaga korzystania
z wymiennych wkładów.

Filtry nie wymagające stałej obsługi. Rozwiązania kompaktowe i modułowe. Urządzenie odczyszczane przepływem wstecznym, wspomagane ssawką, szczotką lub innymi rozwiązaniami.

Stosowane przede wszystkim 
do filtracji cieczy. Różne rodzaje: filtry skrobakowe, z nożem zbierającym zanieczyszczenia, filtry typu Bernouliego, z tłokiem do usuwania zgromadzonych zanieczyszczeń, filtry    z obrotowym elementem szczelinowm, filtry z automatycznym płukaniem wstecznym.

Filtry workowe są efektywne i tanie, także w eksploatacji. Szeroka gama oferowanych worków filtracyjnych pozwala na filtrację już od 0,5 mikrona. Filtry workowe najczęściej stosowane są jako prefiltry, bądź do filtracji zgrubnej. Przemyślana i prosta konstrukcja doskonale uszczelnia worek i ułatwia obsługę.