Filtry Przemysłowe Polska

Filtry Workowe

W większości procesów filtracyjnych filtry workowe stanowią proste, łatwe w użyciu, wysoce ekonomiczne rozwiązanie mające zastosowanie praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych. Filtry workowe oferowane przez Spółkę Filtry Przemysłowe Polska przeznaczone są do filtracji cieczy o nieznacznym, ale również i dużym stężeniu zanieczyszczeń. Doskonale usuwają zgrubne zanieczyszczenia stałe. Często są stosowane do filtracji okresowej/szarżowej. Znajdują zastosowanie jako filtry końcowe (policyjne lub polerujące) do filtracji cieczy o niewielkim stężeniu zanieczyszczeń. Obudowy mogą być wykonane ze stali szlachetnych lub węglowych , w rozmiarze 1 i 2 w wersji dla cieczy bezpiecznych – obudowy spełniające wymogi dyrektywy PED 2014/68/WE art.4 paragraf 3 oraz w wersji do filtracji cieczy niebezpiecznych – obudowy spełniające wymogi dyrektywy PED 2014/68/WE grupa 1 art.9, par.1.

Filtry workowe - rodzaje

Filtry workowe AFB  są ekonomiczne i łatwe w obsłudze. Zastosowana konstrukcja doskonale uszczelnia worek i sprawia, że wyposażenie wewnętrzne jest łatwo dostępne.

Filtry workowe Global na pojedynczy worek filtracyjny, serii GBFV8 są wykonane ze stali nierdzewnej lub stali węglowej.

Filtry workowe Global typu GBFE4  to ekonomiczne rozwiązanie małych obudów do filtracji cieczy przy niewielkim przepływie. 

Filtry workowe Global serii GBFV82 to zestaw dwóch zbiorników obudów filtrów workowych połączonych wspólnym przyłączem wlotowym i wylotowym.

Filtry wieloworkowe Global z serii GMBV  są przeznaczone do zastosowań o dużym przepływie i dużym ładunku zanieczyszczeń, w których czystość filtratu ma kluczowe znaczenie. 

Filtry workowe AFZ  są prostym, łatwym w użyciu i wysoce ekonomicznym rozwiązaniem do wielu zastosowań filtracyjnych. Przystosowany do filtracji cieczy niebezpiecznych w rozumieniu Dyrektywy PED 2014/68/UE.